Multiconsult Polska przyspiesza transformację cyfrową w branży budowlanej

19 marca 2024

Multiconsult Polska wzmacnia kompetencje, tworząc dział transformacji cyfrowej w ramach polskich struktur firmy. Nowa komórka łączy zasoby cyfrowe wszystkich pionów merytorycznych, a jej pracami kieruje Anna Anger, manager doświadczona w zarządzaniu projektami kubaturowymi, infrastrukturalnymi i przemysłowymi z wykorzystaniem metodyki BIM (Building Information Modeling).

Branża budowlana przez lata bazowała na tradycyjnych rozwiązaniach, uparcie opierając się cyfrowej transformacji. Wielu specjalistów, wciąż polega bowiem na analogowych narzędziach. W ostatnich latach widzimy jednak, że i w tym sektorze potencjał rozwiązań cyfrowych jest coraz bardziej widoczny. Rozwijając kompetencje cyfrowe, będziemy w stanie na polskim rynku realizować jeszcze bardziej złożone projekty we wszystkich segmentach, w których działamy – mówi Anna Anger, Deputy Director Buildings & Properties w Multiconsult Polska.

 

Wdrożenie cyfrowych narzędzi we wszystkich działach firmy, usprawni najbardziej powtarzalne i czasochłonne czynności, uwalniając potencjał kreatywny zespołów Multiconsult Polska. Dzięki optymalizacji procesów, firma będzie w stanie jeszcze sprawniej realizować nawet najbardziej złożone zadania projektowe i inżynieryjne. Wraz z wydzieleniem nowej jednostki w strukturach firmy, Multiconsult Polska formalizuje i porządkuje najlepsze praktyki w zakresie zarządzania, które wprowadzała dotychczas w większości przedsięwzięć inżynieryjnych.

 

Narzędzia cyfrowe stają się coraz bardziej dostępne cenowo, jednak cyfryzacja nie polega wyłącznie na wprowadzaniu nowych technologii. Chodzi przede wszystkim o zmianę podejścia do projektowania opartego na danych – mówi Anna Anger.

 

Inne spojrzenie na projektowanie wymusza także nadchodząca zmiana na rynku projektów infrastrukturalnych, gdzie coraz większą rolę odgrywać będzie nowy inwestor – wojsko. Przy znaczącej skali planowanych inwestycji w obronność w naszej części świata, można spodziewać się zwiększonej liczby zamówień ze strony armii. Aby uczestniczyć w tego typu realizacjach, firmy muszą spełniać szereg kryteriów, również w zakresie przetwarzania informacji. Do tego niezbędne są jednak technologie cyfrowe.

 

Polskie biuro Multiconsult korzysta w tym zakresie z doświadczeń norweskiej spółki-matki, digitalizując działalność projektową, aby sprostać wymaganiom najbardziej zaawansowanych wyzwań inżynieryjnych.

 

 

Informacja prasowa 13/03/2024

Aktualności

  • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

    Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

    3 kwietnia 2024

  • „Mały atom” słabo znany wśród Polaków

    Modułowe reaktory atomowe mają odegrać istotną rolę w osiągnięciu celów klimatycznych UE na rok 2040. Nowa technologia ma swoich zwolenników również w Polsce, gdzie planuje się dziesiątki tego typu inwestycji. [...]

    27 lutego 2024

  • Połowa Polaków jest gotowa zrezygnować z samochodu, by ratować klimat

    Sopocka pracownia PBS na zlecenie Multiconsult Polska zapytała Polaków o ich stosunek do zmian klimatu. Okazuje się, że najpilniejszym wyzwaniem są rosnące temperatury oraz susze. Jednocześnie, rośnie deklarowana chęć zatrzymania [...]

    18 stycznia 2024