VIII edycja konferencji -Infrastruktura Polska & Budownictwo

22 sierpnia 2017

8 lutego 2017 r. w Warszawie podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit otworzył VIII edycję konferencji ?Infrastruktura Polska & Budownictwo?. Wziął również udział w dyskusji poświęconej nowym rozwiązaniom w zamówieniach publicznych i finansowaniu inwestycji.

W przemówieniu inauguracyjnym wiceminister podsumował dotychczasowe efekty prac Rady Ekspertów ds. optymalizacji realizacji inwestycji drogowych, m.in. w obszarze zrównoważenia podziału ryzyka w procesie inwestycyjnym, uproszczenia wzoru umowy budowlanej, czy wprowadzenia kryteriów pozacenowych do oceny ofert.

W ogłoszonym 6 lutego 2017 r. przetargu na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 woj. podlaskim zastosowana została nowa  formuła przetargów i wyboru najkorzystniejszej oferty. Po raz pierwszy przy ocenie ofert kryteria pozacenowe będą uwzględniane w tak dużej skali – za ich spełnienie wykonawcy będą mogli otrzymać 40 punktów na 100 możliwych.

W dyskusji poruszono również temat budowy dróg w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Wiceminister Szmit ponowił też zapowiedź prezentacji do końca lutego 2017 r. zaktualizowanego Programu Budowy Dróg Krajowych, a także zaprosił przedstawicieli wykonawców do dyskusji na temat kształtu i finansowania Programu.

Konferencja -Infrastruktura Polska & Budownictwo- jest miejscem spotkań reprezentantów największych firm z branży infrastrukturalnej oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządów. Tematem tegorocznej edycji były zagadnienia dotyczące zmian w zamówieniach publicznych, utrzymania ukończonych inwestycji oraz rozbudowie infrastruktury miejskiej.

Aktualności

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych

  Niech ten czas świąteczny przyniesie spokój i wytchnienie, wypełni nadzieją i optymizmem. Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy zespół Multiconsult Polska

  28 marca 2024

 • Dzień przedsiębiorczości w Multiconsult Polska

  W środę, 20 marca, już po raz kolejny, gościliśmy w naszym warszawskim biurze uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach „Dnia przedsiębiorczości”, we współpracy z Fundacją [...]

  27 marca 2024