Rozbudowa -berlinki- pod nadzorem Multiconsult Polska

15 marca 2019

Firma Multiconsult Polska sprawuje nadzór nad rozbudową drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarlin ? Knybawa (od km 339+675 do km 343+350). Dzięki inwestycji zapewnione zostanie szybsze i sprawniejsze połączenie komunikacyjne między miejscowościami. Co ciekawe zlikwidowany zostanie ostatni odcinek drogi krajowej wykonanej z kostki kamiennej.

Celem inwestycji – na fragmencie DK 22, tzw. -berlinki- – jest wsparcie rozwoju gospodarczego regionu oraz poprawa jakości życia mieszkańców poprzez stworzenie sprawnego, bezpiecznego i zrównoważonego systemu transportowego.

Projekt prowadzony jest według formuły projektuj i buduj. Przewiduje on wymianę nawierzchni i rozbudowę skrzyżowań – z ul. Lipową i ul. Klonową w Czarlinie w formie węzła, w postaci ronda podwójnego oraz z drogą Bałdowo – Gorzędziej (wyposażenie w sygnalizację świetlną). Ponadto Wykonawca uzyska wszelkie niezbędne warunki, uzgodnienia, opinie, pozwolenia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Nowy odcinek DK 22 będzie miał przekrój 1×1. Warto dodać, że wzdłuż trasy zaplanowany został ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie drogi.

Obecna droga pozbawiona odpowiedniej infrastruktury stanowiła zagrożenie zarówno dla kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. W związku z tym, powstała potrzeba jej rozbudowy. Nowa droga z pewnością zapewni bardziej komfortowy i szybszy przejazd. Co więcej, zagwarantowany zostanie właściwy poziom bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom trasy Czarlin-Knybawa – mówi Dariusz Wójcik, Koordynator Projektów, Multiconsult Polska.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to listopad 2019 roku. Koszt prac projektowych i budowlano-montażowych wynosi ok. 28 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Aktualności

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych

  Niech ten czas świąteczny przyniesie spokój i wytchnienie, wypełni nadzieją i optymizmem. Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy zespół Multiconsult Polska

  28 marca 2024

 • Dzień przedsiębiorczości w Multiconsult Polska

  W środę, 20 marca, już po raz kolejny, gościliśmy w naszym warszawskim biurze uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach „Dnia przedsiębiorczości”, we współpracy z Fundacją [...]

  27 marca 2024