Multiconsult Polska wykonawcą kolejnych map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego

9 grudnia 2020

W postępowaniu przetargowym Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej wyłoniło firmę Multiconsult Polska jako wykonawcę zadania ?Opracowanie map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego (od rzek) w zakresie wynikającym z przeglądu i aktualizacji wstępnej oceny ryzyka powodziowego wraz z publikacją?. Umowa została podpisana 4 grudnia 2020 r., a jej wartość to 5 226 270 zł.

Mapy zagrożenia powodziowego opracowywane są dla obszarów narażonych na niebezpieczeństwo powodzi, określonych we wstępnej ocenie ryzyka powodziowego. Konieczność przygotowania i aktualizacji map wynika z przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne oraz tzw. -Dyrektywy Powodziowej- – Dyrektywy 2007/60/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r.  w sprawie oceny ryzyka powodziowego i zarządzania nim.

Podpisana umowa realizowana jest w ramach Projektu: Przegląd i aktualizacja map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego (Nr projektu: POIS.02.01.00-00-0013/16) dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakres prac obejmuje wykonanie map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego dla 53 rzek o łącznej długości ponad 1000 km rzek. Odcinki tych rzek wskazano w wyniku przeglądu i aktualizacji wstępnej oceny ryzyka powodziowego zakończonej w 2018 roku. Jednym z etapów procesu przygotowywania przedmiotowych map będą uzgodnienia z właściwymi wojewodami.

Realizacja zadania zwieńczona zostanie opracowaniem aktualizacji Raportu dla Komisji Europejskiej z wykonania przeglądu i aktualizacji map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego – wskazuje Ilona Biedroń, koordynator obszaru gospodarka wodna, Multiconsult Polska, pełniąca rolę Kierownika Zadania w ramach powierzonego zamówienia.

 

Aktualności

  • Czym są standardy ESG i jak je wdrażać w przedsiębiorstwie?

    ESG to zestaw wymogów stawianych firmom w obszarze środowiskowym, społecznym i korporacyjnym. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest dokonanie oceny stopnia zaangażowania przedsiębiorstwa w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zgodnie z [...]

    17 października 2024

  • Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze prace dyplomowe Wydziału Elektroniki WAT

    W konkursie Dziekana Wydziału Elektroniki WAT na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2023/2024 wyróżnione zostały 23 prace. Swoje wyróżnienia przyznała także działająca przy wydziale Rada Przemysłowo-Programowa, w skład której [...]

    14 października 2024

  • Zaproszenie na szkolenie: Audyty efektywności energetycznej w przemyśle

    Serdecznie zapraszamy przedstawicieli branży przemysłowej i energetycznej na bezpłatne szkolenie online: Audyty efektywności energetycznej w przemyśle. To doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat skutecznego identyfikowania oraz wdrażania rozwiązań [...]

    10 października 2024