Multiconsult Polska jako Inwestor Zastępczy przy rozbudowie Lotniska Chopina

5 września 2019

Przedsiębiorstwo Państwowe ?Porty Lotnicze? wybrało spółkę Multiconsult Polska na Inwestora Zastępczego przy realizacji rozbudowy bryły głównej Terminala i Pirsu Południowego. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z kompleksową analizą przepustowości Lotniska Chopina w Warszawie wraz z planem rozwoju.

Ponad 10,53 mln – tylu pasażerów skorzystało od początku 2019 roku z Lotniska Chopina w Warszawie – wynika z danych udostępnionych przez port w połowie sierpnia br. Jest to blisko o 600 tys. więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Właśnie m.in. dynamicznie rosnący ruch wpłynął na decyzję o rozpoczęciu inwestycji.

Multiconsult Polska, zgodnie z podpisaną umową, prowadzi kompleksowy i wielobranżowy nadzór inwestorski, sprawuje kontrolę nad realizacją działań pod względem technicznym, finansowym i organizacyjnym. Opierając się na obwiązujących przepisach, uzyskanych decyzjach administracyjnych, wymaganiach projektowych, wiedzy technicznej oraz długoletnim doświadczeniu, spółka świadczy szeroki zakres usług zastępstwa inwestorskiego.

Firma odpowiedzialna jest również za przygotowanie materiałów przetargowych, kosztorysów i harmonogramu prac. Istotna w powierzonym jej obszarze jest koordynacja w zakresie powiązań przedmiotowego zadania inwestycyjnego z projektami strefy operacyjnej lotniska oraz innych zadań związanych z polepszeniem przepustowości Multiconsult Polska dopilnuje, aby zachowane zostały wymogi dotyczące standardów jakości oraz terminowości. Zadaniem spółki jest współpraca z nadzorami specjalistycznymi (m.in. Urzędem Lotnictwa Cywilnego) oraz innymi podmiotami, z którymi współdziałanie jest niezbędne przy realizacji danej inwestycji.

Jako Inwestor Zastępczy nasza spółka pełni funkcję niezależnego i bezstronnego eksperta, doradcy oraz konsultanta. Naszym obowiązkiem jest dążenie do tego, by realizacja zadania inwestycyjnego przebiegała planowo oraz według obowiązujących przepisów prawa. Wykonywanie prac dla Przedsiębiorstwa Państwowego -Porty Lotnicze- to duża odpowiedzialność. Firma Multiconsult Polska po raz kolejny jest częścią przedsięwzięcia na taką skalę – wskazuje Renata Mordak, Dyrektor Pionu Transportu, Multiconsult Polska.

Przewidziany termin zakończenia prac to 31 grudnia 2022 roku.

Aktualności

 • Ruszyło drążenie tunelu na S19 pod Rzeszowem

  W minionym tygodniu na trasie S19 rozpoczęła pracę maszyna drążąca tunel na odcinku Rzeszów Południe – Babica. To największe w Polsce urządzenie TMB, z angielskiego Tunel Boring Machine, metodą mechaniczną [...]

  19 lipca 2024

 • Wodór nie będzie paliwem przyszłości, ale rozwiąże inne problemy

  Wraz z dynamicznym rozwojem odnawialnych źródeł energii, coraz wyraźniej rysuje się największa bolączka polskiego systemu elektroenergetycznego, czyli brak elastyczności. Tylko w ciągu trzech wiosennych miesięcy, ze względu na przymusowe wyłączenia [...]

  24 czerwca 2024

 • Wyjazd integracyjny zespołu Multiconsult Polska

  Na początku czerwca br. nasz zespół miał okazję spędzić aktywnie wspólny czas na wyjeździe integracyjnym. Dwudniowe spotkanie odbyło się na Mazowszu, w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas spotkania nie tylko korzystaliśmy [...]

  21 czerwca 2024