Szpital w Wejherowie

Zakończenie rozbudowy szpitala w Wejherowie

29 czerwca 2022

W kwietniu br. zakończono ostatnie prace budowlane, a w minionym tygodniu nastąpiło oficjalne otwarcie nowej części Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. W nowo powstałym budynku mieści się Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń.

Budowa obiektu, jak podaje inwestor – Szpitale Pomorskie sp. z o.o., kosztowała niemal 144 mln zł. Prace budowlane trwały ponad dwa lata i obejmowały rozbudowę wejherowskiego szpitala o nowy, trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni około 9 tys. m ².

 

Na parterze nowo oddanego do użytku budynku mieści się Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń z Oddziałem Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, wyposażonym w 40 łóżek oraz Oddział Kardiochirurgii z 28 miejscami dla pacjentów. Na pierwszym piętrze zlokalizowano blok operacyjny z 7 nowoczesnymi salami, w tym jedną salą hemodynamiki. Na terenie obiektu funkcjonuje również Sterylizatornia, Zakład Serologii Transfuzjologicznej (Bank Krwi) oraz Zakład Patomorfologii. W ramach  inwestycji powstał także łącznik, zapewniający swobodną komunikację między istniejącym dotychczas budynkiem szpitala a jego nową częścią. Ponadto w budynku głównym szpitala wybudowano windy, przystosowane do transportu pacjentów, aparatury medycznej oraz zespołów ratowniczych.

 

Firma Multiconsult Polska pełniła funkcję Inżyniera Kontraktu dla tej inwestycji, prowadząc m.in.: nadzór nad robotami budowlanymi, weryfikację dokumentacji projektowej i kontrolę finansową.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia. Nasz zespół nadzorowy ma imponujące doświadczenie w prowadzeniu dużych inwestycji, także tych realizowanych w obiektach działających. Mimo toczących się przez dwa lata prac budowlanych szpital pracował w normalnym trybie – mówi Renata Mordak, członek zarządu i dyrektor pionu Transportu w Multiconsult Polska.

Wiemy, że to ważna i potrzebna pacjentom inwestycja. W ten sposób, w pewnym stopniu i my włączamy się w działania mające na celu ograniczanie skutków chorób cywilizacyjnych – dodaje.

Aktualności

 • Czy Polacy chcą 15-minutowych miast? Tak, ale nie

  Idea projektowania miast zakładająca możliwość realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców w zasięgu piętnastominutowego spaceru budzi wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że Polacy nie mieliby nic przeciwko zamieszkaniu w takiej okolicy, gdyby [...]

  30 kwietnia 2024

 • Rewolucja w sposobie myślenia o usłudze intelektualnej

  Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu Projektantów i Inżynierów, którego partnerem po raz kolejny była firma Multiconsult Polska, 17 kwietnia dyskutowali na najważniejsze aktualnie tematy dotyczące branży. Debatę strategiczną poświęconą podejściu uczestników [...]

  23 kwietnia 2024

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024