I Studencka Konferencja -Mosty i Tunele-

22 sierpnia 2017

Multiconsult Polska od wielu lat aktywnie wspiera działania prowadzone przez uczelnie techniczne. Na początku kwietnia spółka została sponsorem konferencji ?Mosty i Tunele? organizowanej przez Koło Naukowe Mostowców Politechniki Warszawskiej.

Na przykładzie projektów realizowanych przez spółkę, prelegenci Multiconsult Polska w osobach Pawła Palińskiego i Tomasza Nowakowskiego przedstawili  studentom prezentację z projektowania konstrukcji inżynierskich przy użyciu technologii BIM (Building Information Modeling).
Technologia ta pozwala na modelowanie informacji o budynku, realizację złożonych procesów i analiz, które nie były dotąd wykonywane ze względu na duże koszty lub czasochłonność.
Umożliwia ona również ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach.

Trzydniowy cykl spotkań, warsztatów z programów inżynierskich, referatów był niepowtarzalną okazją dla studentów do spotkania się z inżynierami, którzy od wielu lat zajmują się tematyką mostową.

Spółka stawia na rozwój młodej kadry inżynierów, dlatego chętnie uczestniczy w tego typu inicjatywach i wspiera utalentowanych studentów w ich rozwoju.

 

Aktualności

 • Czy Polacy chcą 15-minutowych miast? Tak, ale nie

  Idea projektowania miast zakładająca możliwość realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców w zasięgu piętnastominutowego spaceru budzi wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że Polacy nie mieliby nic przeciwko zamieszkaniu w takiej okolicy, gdyby [...]

  30 kwietnia 2024

 • Rewolucja w sposobie myślenia o usłudze intelektualnej

  Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu Projektantów i Inżynierów, którego partnerem po raz kolejny była firma Multiconsult Polska, 17 kwietnia dyskutowali na najważniejsze aktualnie tematy dotyczące branży. Debatę strategiczną poświęconą podejściu uczestników [...]

  23 kwietnia 2024

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024