Rozbudowa Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie

Trwają prace budowlane na terenie Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Multiconsult Polska pełni funkcję Inżyniera Kontraktu dla tej inwestycji.

15. kwietnia, 2021

Inwestycja realizowana przez Szpitale Pomorskie sp. z o.o. polega na rozbudowie wejherowskiego szpitala o nowy, trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 9 tys. m -. W budynku tym, na parterze, będzie mieścił się Oddział Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, wyposażony w 40 łóżek oraz Oddział Kardiochirurgii z 28 miejscami dla pacjentów. Na  pierwszym piętrze znajdować się będzie blok operacyjny z 7 salami. Ponadto na terenie obiektu funkcjonować mają m.in.: Sterylizatornia, Zakład Serologii Transfuzjologicznej (Bank Krwi), Zakład Patomorfologii oraz pomieszczenia techniczne. Powstanie także łącznik, pozwalający na sprawną komunikację między istniejącym dotychczas budynkiem szpitala a jego nowo wybudowaną częścią. Inwestycja obejmuje także budowę wind, przystosowanych do transportu pacjentów, aparatury medycznej oraz zespołów ratowniczych.

Swoje zadania związane z funkcją Inżyniera Kontraktu zespół Multiconsult Polska zaczął pełnić w październiku 2018 r. Do obowiązków Inżyniera należy m.in.: nadzór nad robotami budowlanymi, weryfikacja dokumentacji projektowej i kontrola finansowa inwestycji. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym ubiegłego roku. Wykonana została już konstrukcja budynku. W chwili obecnej realizowane są prace związane z budową dachu budynku bloku operacyjnego. Zakończono montaż stolarki okiennej na wszystkich piętrach obiektu. Trwają prace nad wyprawą tynkarską elewacji na dobudowie wind do gryhazardowezadarmo.online części istniejącego budynku szpitala.  Zakończenie budowy przewidziane jest w kwietniu 2022r.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu -Poprawa jakości i dostępności w diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych poprzez rozbudowę Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie-, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.