Obwodnica Szczecinka na ostatniej prostej

18 września 2019

Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, gdzie Multiconsult Polska pełni nadzór nad projektowaniem i realizacją oraz zarządza kontraktem, dobiega końca. Ma ona wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, a co się z tym wiąże zredukować uciążliwy dla mieszkańców hałas.

Wykonawca, konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i Warbud S.A., prowadzi obecnie ostatnie prace wykończeniowe, uzyskuje Pozwolenia na Użytkowanie i przygotowuje inwestycję do wizyt komisji odbiorowych. W związku z wkroczeniem inwestycji w etap finalizacji Zamawiający – GDDKiA Oddział Szczecin oraz Multiconsult Polska, w ramach wizyty studyjnej połączonej z przejazdem po obwodnicy, zaprezentowali dziennikarzom mediów lokalnych postęp prac.

Spotkanie otworzyła prezentacja, podczas której przedstawiono lokalizację obwodnicy na mapie dróg, jej przebieg na planie miasta Szczecinka, długość i parametry geometryczne oraz zakres głównych robót kontraktowych. Przedstawiciele mediów zostali zapoznani również z planowanymi i obecnie realizowanymi projektami drogowymi w regionie.

Następnie odbył się przejazd po całym, ponad jedenastokilometrowym, odcinku obwodnicy wraz z postojami w kluczowych punktach inwestycji, m.in. przy kładce dla pieszych na stację kolejową Szczecinek Chyże oraz przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych Szczecinek Śródmieście. Podczas przejazdu na pytania dziennikarzy odpowiadał Mirosław Mioduszewski pełniący funkcję Inżyniera Kontraktu z ramienia Multiconsult Polska oraz Mateusz Grzeszczuk reprezentujący szczeciński Oddział GDDKiA.

Przewiduje się, że obwodnica zostanie udostępniona kierowcom jeszcze jesienią tego roku.

Z relacją z wydarzenia można zapoznać się na portalu szczecinek.com.

Aktualności