Multiconsult przygotuje koncepcję programową autostrady A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami

21 grudnia 2017

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej dla inwestycji budowy autostrady A2 Warszawa ? Kukuryki na odcinku węzeł Ryczołek (koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego) ? obwodnica Siedlec. Przygotuje ją firma Multiconsult Polska ? firma specjalizująca się w consultingu inżynierskim. Wartość kontraktu to ponad 6,6 mln zł. Umowa została podpisana 4 stycznia 2018 r.

Odcinek, biegnący na wschód od istniejącej obwodnicy Mińska Mazowieckiego, jest kolejną częścią powstającej autostrady A2 i będzie miał długość ok. 37 km. Na wykonanie zlecenia Multiconsult Polska ma 14 miesięcy. Ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w trybie -projektuj i buduj- jest przewidywane na II kwartał 2019 r., a same prace mają być prowadzone w latach 2021-2023.

Jest to kolejny odcinek autostrady A2, przy realizacji którego mamy przyjemność pracować. Aktualne pełnimy także rolę niezależnego inżyniera przy inwestycji budowy odcinka Świecko -Nowy Tomyśl – mówi Arkadiusz Merchel, dyrektor Pionu Projektowanie, Multiconsult Polska.

Autostrada A2 w kierunku wschodnim zgodnie z planami ma się ciągnąć aż do Białej Podlaskiej, a w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego przewidywane jest jej połączenie z międzynarodową trasą Via Carpatia biegnącą od Kłajpedy na Litwie do Salonik w Grecji.

W rozstrzygniętym właśnie przetargu na koncepcję programową brano pod uwagę następujące kryteria: cena, doświadczenie personelu, zatrudnianie na umowę o pracę oraz prowadzenie strony internetowej. Firma Multiconsult Polska złożyła najkorzystniejszą ofertę i wykona zadanie za kwotę 6 559 590 zł brutto.

Uroczyste podpisanie umowy między GDDKiA i Multiconsult Polska odbyło się w obecności  ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Źródło zdjęć: GDDKiA oraz MIB.

Aktualności

 • Czy Polacy chcą 15-minutowych miast? Tak, ale nie

  Idea projektowania miast zakładająca możliwość realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców w zasięgu piętnastominutowego spaceru budzi wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że Polacy nie mieliby nic przeciwko zamieszkaniu w takiej okolicy, gdyby [...]

  30 kwietnia 2024

 • Rewolucja w sposobie myślenia o usłudze intelektualnej

  Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu Projektantów i Inżynierów, którego partnerem po raz kolejny była firma Multiconsult Polska, 17 kwietnia dyskutowali na najważniejsze aktualnie tematy dotyczące branży. Debatę strategiczną poświęconą podejściu uczestników [...]

  23 kwietnia 2024

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024