Multiconsult Polska przyspiesza transformację cyfrową w branży budowlanej

19 marca 2024

Multiconsult Polska wzmacnia kompetencje, tworząc dział transformacji cyfrowej w ramach polskich struktur firmy. Nowa komórka łączy zasoby cyfrowe wszystkich pionów merytorycznych, a jej pracami kieruje Anna Anger, manager doświadczona w zarządzaniu projektami kubaturowymi, infrastrukturalnymi i przemysłowymi z wykorzystaniem metodyki BIM (Building Information Modeling).

Branża budowlana przez lata bazowała na tradycyjnych rozwiązaniach, uparcie opierając się cyfrowej transformacji. Wielu specjalistów, wciąż polega bowiem na analogowych narzędziach. W ostatnich latach widzimy jednak, że i w tym sektorze potencjał rozwiązań cyfrowych jest coraz bardziej widoczny. Rozwijając kompetencje cyfrowe, będziemy w stanie na polskim rynku realizować jeszcze bardziej złożone projekty we wszystkich segmentach, w których działamy – mówi Anna Anger, Deputy Director Buildings & Properties w Multiconsult Polska.

 

Wdrożenie cyfrowych narzędzi we wszystkich działach firmy, usprawni najbardziej powtarzalne i czasochłonne czynności, uwalniając potencjał kreatywny zespołów Multiconsult Polska. Dzięki optymalizacji procesów, firma będzie w stanie jeszcze sprawniej realizować nawet najbardziej złożone zadania projektowe i inżynieryjne. Wraz z wydzieleniem nowej jednostki w strukturach firmy, Multiconsult Polska formalizuje i porządkuje najlepsze praktyki w zakresie zarządzania, które wprowadzała dotychczas w większości przedsięwzięć inżynieryjnych.

 

Narzędzia cyfrowe stają się coraz bardziej dostępne cenowo, jednak cyfryzacja nie polega wyłącznie na wprowadzaniu nowych technologii. Chodzi przede wszystkim o zmianę podejścia do projektowania opartego na danych – mówi Anna Anger.

 

Inne spojrzenie na projektowanie wymusza także nadchodząca zmiana na rynku projektów infrastrukturalnych, gdzie coraz większą rolę odgrywać będzie nowy inwestor – wojsko. Przy znaczącej skali planowanych inwestycji w obronność w naszej części świata, można spodziewać się zwiększonej liczby zamówień ze strony armii. Aby uczestniczyć w tego typu realizacjach, firmy muszą spełniać szereg kryteriów, również w zakresie przetwarzania informacji. Do tego niezbędne są jednak technologie cyfrowe.

 

Polskie biuro Multiconsult korzysta w tym zakresie z doświadczeń norweskiej spółki-matki, digitalizując działalność projektową, aby sprostać wymaganiom najbardziej zaawansowanych wyzwań inżynieryjnych.

 

 

 

Aktualności

  • Zaproszenie na webinar: Audyty efektywności energetycznej w przemyśle

    Serdecznie zapraszamy przedstawicieli branży przemysłowej i energetycznej na bezpłatne szkolenie online: Audyty efektywności energetycznej w przemyśle. To doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat skutecznego identyfikowania oraz wdrażania rozwiązań [...]

    1 lipca 2025

  • Wykluczenie transportowe to już nie tylko domena prowincji

    Tylko w ciągu ostatniej dekady, średnie ceny mieszkań w Polsce podwoiły się. Nieustannie rosnące ceny wykształciły nowy trend rozlewania się metropolii na przedmieścia, gdzie grunty są tańsze, a mieszkania bardziej [...]

    12 czerwca 2025

  • Rozstrzygnięcie VIII edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów

    W środę, 4 czerwca br. w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich odbyła się Gala finałowa programu Builder for the Future. Wydarzenie wieńczyło VIII edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, którego celem [...]

    11 czerwca 2025