Multiconsult Polska będzie nadzorować dalszą budowę obwodnicy Iłży

19 października 2018

W czwartek, 18 października br., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z Multiconsult Polska na pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz zarządzenie kontraktem nad kolejnymi pracami przy projekcie obwodnicy Iłży. Prowadzone są one w ciągu drogi krajowej nr 9 w systemie ?projektuj i buduj?. Wartość kontraktu 7 967 940 zł brutto.

W wydarzeniu uczestniczyli reprezentujący strony umowy – Marian Gołoś, Dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA i Renata Mordak, Dyrektor Pionu Transportu w Multiconsult Polska. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury.

Pierwszym etapem inwestycji jest wybudowanie drogi szybkiego ruchu. Powstaną dwa węzły drogi krajowej – -Iłża Północ- w Iłży – Zuchowcu, zlokalizowany na przecięciu z drogą do Pakosławia, a także -Iłża Południe- w Błazinach Dolnych. W kolejnej fazie wybudowana zostanie obwodnica, która połączy się z istniejącą już drogą krajową nr 9 Radom – Rzeszów.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz tych  będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Warto przypomnieć, że została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Jak podał inwestor, szacowany czas zakończenia inwestycji to wiosna 2022 roku.

Rozpoczyna się długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta i jego okolic finalizacja budowy obwodnicy Iłży. Dzięki inwestycji kierowcy będą mogli ominąć miasto od strony zachodniej. Wyprowadzi ona również uciążliwy ruch tranzytowy z centrum. Jesteśmy w pełni gotowi do sprostania temu wyzwaniu dzięki naszemu wysoce wyspecjalizowanemu zespołowi – mówi Renata Mordak, Dyrektor Pionu Transportu firmy Multiconsult Polska.

Aktualności

 • Wyjazd integracyjny zespołu Multiconsult Polska

  Na początku czerwca br. nasz zespół miał okazję spędzić aktywnie wspólny czas na wyjeździe integracyjnym. Dwudniowe spotkanie odbyło się na Mazowszu, w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas spotkania nie tylko korzystaliśmy [...]

  21 czerwca 2024

 • Decyzja środowiskowa dla budowy obwodnicy Kostrzyna nad Odrą

  W kwietniu br. klauzulę ostateczności uzyskała decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Kostrzyna nad Odrą. Istotnym elementem postępowania było przeprowadzenie procedury oddziaływania transgranicznego, niezbędnej z uwagi na planowany przebieg [...]

  5 czerwca 2024

 • Spotkania ze studentami Politechniki Gdańskiej

  W maju br. odbyła się seria spotkań ze studentami Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, podczas których prezentowaliśmy możliwe ścieżki rozwoju zawodowego absolwentów uczelni technicznych. Z przyszłymi inżynierami o [...]

  24 maja 2024