Hat-trick Multiconsult Polska na autostradzie A2

11 stycznia 2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na opracowanie elementów Koncepcji Programowej dla odcinka autostrady A2 z Białej Podlaskiej do granicy państwa. Wygrała go firma Multiconsult Polska. Wartość kontraktu to prawie 5,7 mln zł. Podpisanie umowy odbyło się 11 stycznia br. w Ministerstwie Infrastruktury.

Firma Multiconsult Polska zajmie się opracowaniem elementów Koncepcji Programowej inwestycji pn. -Budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku Biała Podlaska od węzła -Cicibór- (bez węzła) w km ok. 625+000 – do granicy państwa w km ok. 657+113-. Do obowiązków spółki należeć będzie m. in. opracowanie: Materiałów do oceny wpływu przedsięwzięcia na bezpieczeństwo ruchu drogowego, Koncepcji Systemu Zarządzania Ruchem, Projektu wstępnego Systemu Ratownictwa, ortofotomap, Projektu robót geologicznych, Badań zanieczyszczenia powierzchni ziemi, Dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i hydrogeologicznej oraz pozyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych.

Projektowany odcinek o długości 32 km ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z przewidzianą rezerwą pod dobudowę trzeciego pasa dla każdego z kierunków. Węzeł drogowy -Dobryń- przewidziany jest na skrzyżowaniu autostrady z DK 68, a MOP III (Miejsce Obsługi Podróżnych) w Kijowcu. Na odcinku planowany jest nowy Parking buforowy przy Terminalu towarowym w Koroszczynie oraz nowe przejście graniczne towarowo-osobowe w Kukurykach.

Odcinek od węzła -Cicibór- koło Białej Podlaskiej do granicy Polski z Białorusią jest ostatnim fragmentem autostrady A2 Warszawa – Kukuryki. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad realizacja robót budowlanych przewidziana jest na lata 2022 – 2024.

Z autostradą A2 czujemy się wyjątkowo związani. Pełniliśmy funkcję Niezależnego Inżyniera przy budowie II odcinka autostrady Świecko – Nowy Tomyśl, inwestycji realizowanej w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Aktualnie odpowiadamy również za opracowanie elementów Koncepcji Programowej na  dwóch innych odcinkach  A2: Mińsk Mazowiecki- Siedlce oraz Siedlce – Biała Podlaska. Tym samym możemy powiedzieć, że będziemy autorami projektu autostrady o długości 133 km. Niewątpliwie jest to powód do dumy. Cieszymy się, że nasz profesjonalizm oraz determinacja wymagana do przebrnięcia przez niełatwe procedury przetargowe zaowocowały takim sukcesem – mówi Jarosław Wielopolski, prezes Multiconsult Polska.

Aktualności

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024

 • Radosnych Świąt Wielkanocnych

  Niech ten czas świąteczny przyniesie spokój i wytchnienie, wypełni nadzieją i optymizmem. Radosnych Świąt Wielkanocnych życzy zespół Multiconsult Polska

  28 marca 2024

 • Dzień przedsiębiorczości w Multiconsult Polska

  W środę, 20 marca, już po raz kolejny, gościliśmy w naszym warszawskim biurze uczniów Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach „Dnia przedsiębiorczości”, we współpracy z Fundacją [...]

  27 marca 2024