Debiut Multiconsult Polska na V Mistrzostwach Polski Drogowców

27 listopada 2018

W dniach 16-18.11.2018 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku odbyły się V Mistrzostwa Polski Drogowców w piłce siatkowej. W tym roku wśród rywalizujących drużyn nie zabrakło reprezentacji Multiconsult Polska. Są to zawody uznawane przez PZPS za oficjalne mistrzostwa Polski tej grupy zawodowej. W skład drużyny weszli pracownicy gdańskiego i warszawskiego oddziału Spółki. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia naszej Pani kapitan ? Eweliny Krajewskiej.

W rywalizacji uczestniczyło 14 drużyn, w tym nasz debiutujący w tych rozgrywkach skład. Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się losowanie grup I fazy zawodów. Drużyna Multiconsult Polska trafiła do grupy D wraz z: Drosystem, GDDKiA Warszawa i Budimexem II.  W pierwszym starciu nasza reprezentacja zmierzyła się z pracownikami warszawskiego oddziału GDDKiA. Mecz od pierwszego gwizdka był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to drużyna MCPL wygrała 2:0 (16:14; 19:17). Niestety, kolejny pojedynek nie spełnił oczekiwań naszych zawodników. Drosystem okazał się silniejszy, potwierdził to wynik 2:0 (15:6; 15:11). Trzeci mecz fazy grupowej decydował o tym, kto – Multiconsult Polska czy Budimex II – powalczy o miejsca 1-8. Po zaciętej walce i dużych emocjach, Budimex II wygrał w tie-breaku 17:15. Finalnie reprezentacja Multiconsult Polska zajęła 3 miejsce w grupie i znalazła się w gronie zespołów walczących o miejsca 9-14.

Drugiego dnia sportowych zmagań nasi reprezentanci pokonali obydwu przeciwników z grupy: Europrojekt II – 2:0 (15:3; 15:12) oraz GDDKiA Katowice – 1:2 (13:15; 15:6; 15:10) i ostatecznie walczyli o 9 miejsce. W tym pojedynku po drugiej stronie siatki stanął Transprojekt Gdański. Został on przez nas pokonany 2:0 (15:8; 15:13).

Na podium turnieju stanęły drużyny Europrojekt I, Transprojekt II oraz Arkas. Po ostatnich meczach odbyła się ceremonia wręczenia medali oraz nagród dla najlepszych zawodników. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie imprezy Prezes Polskiego Kongresu Drogowego, Zbigniew Kotlarek, zaprosił wszystkich na kolejne – VI Mistrzostwa Polski Drogowców, które odbędą się 15-17 listopada 2019 r. w Giżycku.

Po dwóch dniach sportowej rywalizacji zawodnicy mogli świętować i bawić się do rana na -Balu Mistrzów-. Jedną z niespodzianek wieczoru była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z pucharem Mistrzostw Świata wygranym we wrześniu przez reprezentację Polski.

Aktualności