Ełk – Korsze – największa inwestycja kolejowa Multiconsult Polska

16 października 2017

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z Multiconsult Polska na opracowanie dokumentacji projektowej dla prac na linii kolejowej nr 38 na odcinku łączącym Ełk z Korszami. Wartość kontraktu wynosi ponad 16 mln zł netto. Jest to aktualnie największy projekt kolejowy Multiconsult Polska ? firmy specjalizującej się w consultingu inżynierskim.

Modernizacja trasy na odcinku Ełk – Korsze obejmuje przede wszystkim zelektryfikowanie około 94 km linii kolejowej oraz remont siedmiu stacji (Stare Juchy, Wydminy, Giżycko, Sterławki Wielkie, Kętrzyn, Tołkiny, Korsze). Realizacja kontraktu odbywa się w ramach projektu -Prace na linii kolejowej nr 38 na odcinku Ełk – Korsze wraz z elektryfikacją- realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Multiconsult Polska odpowiada za opracowanie pełnej dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania inwestycji oraz określenia zakresu robót. Po wyborze wykonawcy, firma będzie także zobowiązana do nadzoru autorskiego.

Prace projektowe potrwają do końca 2018 roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok.

– Cieszy nas pozyskanie tego kontraktu, zwłaszcza że jesteśmy autorem studium wykonalności, na podstawie którego ogłoszone było postępowanie przetargowe. Jest to dla nas bardzo ważny projekt z dwóch powodów – skali przedsięwzięcia oraz znaczenia dla regionu i lokalnej społeczności. Dzięki niemu skróci się długość dojazdu z Ełku do Korsz o pół godziny. To obecnie największa inwestycja kolejowa, którą mamy przyjemność realizować – mówi Renata Mordak, Dyrektor Pionu Transportu, Multiconsult Polska.

Modernizacja linii Ełk – Korsze to kolejny kontrakt realizowany przez Multiconsult Polska dla PLK. Tylko w 2017 roku firma wygrała przetargi na poprawę dostępu kolejowego do Portu w Gdyni oraz prace projektowe w ramach modernizacji ciągu pasażerskiego E 65 (trasa z Katowic do Zebrzydowic). Łączna wartość tych prac to ponad 11,5 mln zł.

Multiconsult Polska to multidyscyplinarna firma świadcząca usługi projektowe, zarządcze oraz doradcze w zakresie projektów technicznych i ochrony środowiska, działająca w następujących branżach: transport i infrastruktura, budownictwo oraz przemysł, w tym sektor ropy naftowej i gazu. Filozofia firmy to utrzymanie najwyższej jakości realizowanych usług, z jednoczesnym zapewnieniem najwyższych standardów etycznych, poszanowaniem środowiska naturalnego oraz utrzymanie, wysokiego standardu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Aktualności

 • Czy Polacy chcą 15-minutowych miast? Tak, ale nie

  Idea projektowania miast zakładająca możliwość realizacji wszystkich potrzeb mieszkańców w zasięgu piętnastominutowego spaceru budzi wiele kontrowersji. Okazuje się jednak, że Polacy nie mieliby nic przeciwko zamieszkaniu w takiej okolicy, gdyby [...]

  30 kwietnia 2024

 • Rewolucja w sposobie myślenia o usłudze intelektualnej

  Uczestnicy tegorocznej edycji Kongresu Projektantów i Inżynierów, którego partnerem po raz kolejny była firma Multiconsult Polska, 17 kwietnia dyskutowali na najważniejsze aktualnie tematy dotyczące branży. Debatę strategiczną poświęconą podejściu uczestników [...]

  23 kwietnia 2024

 • Ranking źródeł energii – Polacy stawiają na OZE

  Jak pokazują ostatnie protesty w wielu krajach Europy, transformacja energetyczna, poza rozwiązaniami legislacyjnymi, będzie wymagała także szerokiego poparcia społecznego. Na pytanie o poziom akceptacji nowych źródeł energii stara się odpowiedzieć [...]

  3 kwietnia 2024